ZAVŘÍT

TRÉNINK - Kulatý zadek jako z fitness magazínů - jak na to?

Kulatý a pevný zadek je snem mnoha žen. Zpevněný zadek nejen vypadá atraktivně, ale také pomáhá při správné funkci těla a zlepšuje celkovou kondici. 

Kulatý a pevný zadek je snem mnoha žen. Zpevněný zadek nejen vypadá atraktivně, ale také pomáhá při správné funkci těla a zlepšuje celkovou kondici.


Pokud se i vy snažíte vybudovat kulatý zadek, následující tipy vám mohou pomoci.


  1. Dbejte na správnou stravu - Strava hraje důležitou roli při budování svalů. Je důležité zajistit dostatečný přísun bílkovin, které jsou základem pro růst svalové hmoty. Měli byste také omezit konzumaci průmyslově zpracovaných potravin a cukrů, které mohou mít negativní vliv na tvar a pevnost vašeho zadečku.
  1. Cvičte s progresivním zatížením - Cvičení s progresivním zatížením je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak vybudovat kulatý zadek. Kromě klasických dřepů a výpadů si můžete vyzkoušet například bulharské dřepy, hip thrusty nebo mrtvý tah. Doma pak různé odpory našich Booty Bands, nebo Long Bands. Pro zvýšení intenzity ve fitku můžete zkusit používat kettlebells nebo již zmíněné Booty Bands
  1. Integrujte plyometrické cvičení - Plyometrické cvičení, jako jsou skoky, běhy na místě nebo výpady s vysokým výskokem, jsou skvělým způsobem, jak posílit svalovou hmotu a zlepšit koordinaci. Pokud zatím nemáte zkušenosti s těmito cvičeními, začněte s nízkou intenzitou a postupně zvyšujte.
  1. Nenechte si ujít kardio - Kardio cvičení vám pomůže spálit tuk a zlepšit celkovou kondici. Běh, jízda na kole nebo plavání jsou skvělými způsoby, jak zvýšit spalování kalorií a tvarovat vaše svaly.
  1. Pravidelnost je klíčem - Pro dosažení výsledků je nezbytná pravidelnost a trpělivost. Snažte se cvičit alespoň třikrát týdně a postupně zvyšovat intenzitu cvičení.  Výsledky nebudou přicházet ihned, ale s trpělivostí a pravidelným tréninkem dosáhnete výrazného zlepšení.
  1. Nezapomeňte na odpočinek - Odpočinek je stejně důležitý jako trénink. Svaly se totiž při odpočinku "opravují" a rostou. Dbejte na dostatek spánku a vyhněte se přetížení svalů. Pokud začnete pociťovat bolest, dejte tělu dostatek času na regeneraci.
  1. Konzultujte s odborníkem - Pokud se chystáte na náročnější tréninkový plán, je dobré se poradit s odborníkem. Ten vám může poradit s výběrem správných cviků, nastavením intenzity a sestavením stravy. Nejenže se tak vyvarujete zranění, ale dosáhnete také lepších výsledků. Nebo tréninky připravíme my a vy nemusíte nic řešit, naše tréninková aplikace je tady pro vás.


Vytvoření kulatého a pevného zadečku není snadné a vyžaduje odhodlání a pravidelnost. Pokud se však budete držet správné stravy a cvičení, postupně si vybudujete atraktivní zadek.